Menu
 • ROK

  2013

 • STAV

  Studie

 • Místo

  Rijád, Saudská Arábie

 • Kategorie projektu

  Administrativní a multifunkční budovy, hotely

Sky butterfly

Přední části nového centra, které také vytváří vstupní bránu do celé oblasti – Riyadh King Abdullah 2020 – Living Desert Center. Jedná se o komplex dvou budov, jejichž design byl inspirován přírodou a zrozením nového života podle hesla celého projektu. Budovy symbolizují narození motýlů, kde ze zlaté housenky vylétá na velkolepý motýl, který se tak stává nejvyšší dominantou celé oblasti.


Z hlediska účelu je komplex budov rozdělen na dvě základní jednotky:První spodní část „zlatá housenka“ byla navržena jako nákupní centrum a víceúčelové centrum s mnoha atrakcemi, jako jsou sjezdovky, ledová kluziště, bobové dráhy, velké mořské akvárium, vodopády a další atrakce pro příjemné trávení volného času.

 

Vyšší budova – velkolepý motýl je navržen hlavně jako luxusní hotel s nezbytným vybavením od relaxačních prostor po konferenční sály a restaurace ve vyšších patrech. To jsou také vstupní body pro visutou lanovku, která spojuje hlavní budovy oblasti a dokončuje „pátý – horní“ pohled do budov pro návštěvníky.

Číst více